Translate

niedziela, 5 października 2014

Jesienne warsztaty.

Ostatnio, co niedziele mamy różnorakie warsztaty. Dwa tygodnie temu odbył się warsztat Echa Tuei Shou. Ponad trzy godziny zmagań z partnerem, oczywiście w pozytywnym sensie. Zajęcia odbywały się na sali.
Tydzień temu mieliśmy warsztat wyjazdowy, spotkanie miało miejsce w  Osada Krajeńska . Przyjechaliśmy wieczorem, o zmierzchu, nie obyło się bez problemów z trafieniem na miejsce. Kiedy już wszyscy byliśmy razem, spotkaliśmy się przy ognisku i pod niebem pełnym gwiazd. Następnego dnia od samego rana ćwiczyliśmy, Forma Ojca na początek i praca z Ziemią długich pozycji. Po obiedzie druga część warsztatu, krok Pa Qua i mnóstwo pracy z partnerem. Spotkanie było bardzo udane, w przerwie obiadowej zorganizowaliśmy sobie zawody łucznicze, niektórzy nie mieli łuku w ręku od czasów dzieciństwa, fajna zabawa. Na pewno tu jeszcze wrócimy.
Dzisiejsza niedziela, to warsztat szermierki mieczem chińskim. Przyjechali praktycy z Wrocławia, głównie pracowaliśmy z podstawami, pchnięcie górne, dolne, cięcie górne i dolne. Na początek praca indywidualna, a następnie praca z tymi samymi technikami razem z partnerem. Wiele powtórzeń każdego ruchu, pracy z podstawami nigdy dość.
Dziś, jak i tydzień temu pogoda nam pięknie dopisała.


 Jacek i Jacek

 Ulubione brzozy.
 Nowy nabytek i nasze miecze.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz