Translate

niedziela, 6 listopada 2016

Warsztaty walki mieczem chińskim Jian.

11.11.2016, godzina 9 rano, ul Lipowa 8.

Pierwsze warsztaty z formy tai chi już za nami, a za kilka dni warsztaty walki chińskim mieczem Jian.
Tai chi z mieczem, kojarzone jest, przede wszystkim z formą. Płynny ruch i potrząsanie lekką i elastyczną bronią. Ten sposób, to wykonanie formy w stylu Wu Shu. Musi być efektowne dla publiczności, nie koniecznie ma to związek z praktyką i użyciem broni w realnym starciu.
Inny sposób, to wykonywanie formy, ale bez odniesienia do walki, za to z dbałością o zastosowanie aplikacji i realizację zasad, przy obciążeniu jakie daje miecz. Jednak nie jest, to pełne wykorzystanie broni, nie zakłada realnej sytuacji.
W nauczaniu Scotta Rodella od razu mówi się o realnym zastosowaniu i odniesieniu technik z formy do zastosowań z partnerem. Od delikatnego ćwiczenia w parach, przez trening bardziej intensywny, rękawice, co najmniej okulary ochronne lub maska szermiercza. Do wolnego sparingu, kurtka szermiercza gruba, rękawice, hełm i co kto ma.


Wszystko jednak po kolei. Na początek proponuję pracę z partnerem w podstawowych ćwiczeniach, praca stóp i może delikatne sparingi. Wszystko z użyciem drewnianych mieczy. Serdecznie zapraszam. Poniżej film do naszych kilku ćwiczeń w parze i moje najnowsze wykonanie Formy Tai Chi styl Yang, zostawiam do oceny.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz