Translate

piątek, 25 września 2020

Idzie Jesień.

 Intensywne i gorące lato już za nami. Nadeszła Jesień, czas zadbać o utrzymanie letniej kondycji i podniesienie odporności, na okres jesienno-zimowy. Poza tym, co tu robić, kiedy za oknem szaro, a dni są coraz krótsze. Warto pomyśleć o ćwiczeniach Tai Chi Chuan i Qi Gong, Tao Yin i medytacji. Dla każdego znajdzie się coś fajnego.    

Od kilku miesięcy, nasze wcześniejsze doświadczenia życiowe bardzo się zmieniły. Dla jednych były niesamowitą próbą, dla innych bardzo przykrym doświadczeniem. Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło, takie stare powiedzenie, wystarczy wyciągać odpowiednie wnioski. 

Dla mnie osobiście, bardzo ciekawym doświadczeniem, był obóz w Tucznie. Cała ta, dookoła rozwijająca się sytuacja, pokazała, jak bardzo potrafimy, się zjednoczyć. Jak bogate mają doświadczenie, instruktorzy naszej szkoły, i jak bardzo wszyscy, z otwartymi umysłami, mogą na tym skorzystać. Mieliśmy też, święty spokój, jak w oku cyklonu. 

Drugim, bardzo pozytywnym doświadczeniem, był obóz Tai Chi z naszym nauczycielem Tomaszem, na Złotym Kopcu. Pokazał, ile jeszcze, możemy się od niego nauczyć, przy okazji, było to chyba jedyne spotkanie, tak dużej grupy ćwiczących z Polski, Czech, Słowacji i Tomasza, któremu udało się dolecieć z Londynu. Niestety, nie doszedł, do skutku tegoroczny Push Hands miting w Pradze, ale co, się odwlecze, to nie uciecze. Mam nadzieję, że jeszcze będzie niejedna okazja do wspólnego ćwiczenia. 

Tak więc, zapraszam do wspólnego ćwiczenia, Wrzesień już za nami, ćwiczenia na salach rozpoczęte, nadchodzą kolejne. W każdy poniedziałek, zajęcia dla początkujących, w DK Orion na Błoniu, w Bydgoszczy, o godzinie 17.00 pierwsza grupa i o 18.30 druga grupa. We wtorki spotykamy się w Grudziądzu w SP nr 3, o godzinie 17.30, grupa otwarta, czyli i początkujący i zaawansowani. W piątki w Szkole Jogi na os. Leśnym, w Bydgoszczy, o godzinie 11.00, grupa otwarta, początkujący i już ćwiczący. Do zobaczenia na sali. 

Dla tych, którzy nie zdecydują się na wspólną praktykę, kilka filmików, które robiłem wiosną. 

Tan Pin

Wzmacnianie płuc

Początek Formy 85

Początek Formy Matki

Ruch spiralny

Chwytanie ptasiego ogona

Osiem ćwiczeń barku

Początek Formy Ojca

Pozycje

Trudny fragment formy

Ostatnie promienie letniego słońca.

Ostanie wieczorne ognisko
Powoli drzewa zmieniają kolor
Czy, to kura, czy kogut, nowy mieszkaniec Cypla.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz