Translate

niedziela, 4 grudnia 2022

30 lat Tai Chi w Bydgoszczy.

 Tak, tak, to już ponad trzydzieści lat, od kiedy rozpocząłem prowadzenie zajęć Tai Chi w Bydgoszczy. Pierwsze spotkania odbywały się w Adrii na Toruńskiej. Przyszło tylu chętnych, że tylko połowa zmieściła się na sali. Przez te wszystkie lata, przewinęło się przez nasze zajęcia, setki, a może i tysiąc osób ciekawych, czym to Tai Chi jest. Jedni zostali na dłużej, inni tylko na chwilę. Ćwiczenia odbywały się w wielu miejscach, w samej Bydgoszczy, Grudziądzu, Sępólnie Krajeńskim, Dobrczu, czy trochę w Poznaniu. Od ponad dwudziestu lat, nasze główne zajęcia prowadzimy w DK Orion na Błoniu. I cóż, coś tam się udało zrobić, parę osób, ma miłe wspomnienia, niektórzy poprawili swoje zdrowie i ćwiczymy dalej. Nie wiem, jak długo to potrwa, na pewno nie będzie kolejnych trzydziestu lat. Czasy się trochę zmieniły, na początku przychodzili młodzi ludzie i tak im zostało, teraz jednak mają o trzydzieści lat więcej. Obecnie, głównie interesują się Tai Chi ludzie w sile wieku i starsi, młodzież nie jest zainteresowana. Może się to jeszcze zmieni, czas pokaże. Mimo, tylu lat praktyki, ciągle znajduje coś interesującego w tej sztuce, ciągle spotykam ludzi, którzy bardzo kochają Tai Chi i poświęcają bardzo dużo czasu na praktykę, z wielu miejsc świata, raczej mi się to nie znudzi. 


2 komentarze:

  1. Moje serdeczne gratulacje. To piękna rocznica. Co prawda w swoim tekście wprowadziłeś nas w błąd bo nie ma takiej możliwości aby nie było kolejnych trzydziestu lat naszych spotkań. Chyba że już z nami nie wytrzymujesz :-)
    Pozdrawiam serdecznie, dziękuje za to co nam dałeś i proszę o jeszcze.

    OdpowiedzUsuń
  2. Dziękuję bardzo, przepraszam że tak późno odpowiadam. Samo Twoje uczestnictwo w zajęciach jest najlepszym komentarzem.

    OdpowiedzUsuń