Translate

środa, 13 czerwca 2018

Broń treningowa.

Do codziennych treningów, potrzebna jest dobra broń treningowa. Szczególnie jeśli chodzi o walkę treningową mieczem czy szablą. Od czasu do czasu, zrobię coś, jeśli znajdzie się ciekawy kawałek drewna. Moja broń treningowa, nie jest idealna, jest to praca ręczna. Staram się najlepiej jak potrafię i doskonalę w praktyce. Moje ostatnie prace, to miecze proste Jian, z drewna Ipe Palacha, jeden miecz z Grabu jak i długa szabla. Drewno Ipe, jest jednym z najtwardszych gatunków na Ziemi, i chyba świetnie się spisze w roli broni treningowej. Z kolei, Grab, jest naszym rodzimym najtwardszym gatunkiem, choć sporo lżejszym od Ipe, czy Paduku, wcześniejsze miecze, ale nie jest to ciężar sosny, czyli całkiem spoko.
Broń treningowa musi być wytrzymała i bezpieczna, jej ciężar powinien być zbliżony do miecza stalowego, inaczej będzie zbyt duża różnica przy praktyce bronią ostrą np., przy testach cięć, czy ćwiczeniu form. Kilka zdjęć poglądowych.

Miecze z drewna Ipe, w naturalnym kolorze, zabezpieczenie olejem, waga 800-820 gram, długość 960 mm. Miecz Jian i długa szabla MiaoDao z Grabu, zabezpieczenie olejem, waga miecza 710 gram, długość950 mm, szabla 750 gram długość 1270 mm.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz