Translate

niedziela, 13 grudnia 2015

Świąteczne warsztaty.

Dziś odbył się kolejny warsztat, z cyklu: Długa Forma stylu Yang. Ćwiczyliśmy Formę Ojca na początek, otwarte stawy, to efektywniejsza praca z każdą formą. Następnie, kilka razy wykonaliśmy Długą Formę, a podstawowy dziś temat pracy, to równowaga Tai Chi w formie. Oczywiści posiłkuję się klasycznymi tekstami, opisującymi jak, to robić. Tam gdzie jest góra, tam jest i dół, tam gdzie jest przód, tam jest i tył, lewa strona równoważy prawą. Całość spina koncentracja i prowadzenie ruchu z dolnego Tan Tien.
W drugiej części praca z partnerem, uświadamianie sobie niepotrzebnego unoszenia, brak zakorzenienia i nadmiernego opadania, brak zawieszenia głowy. Przy ćwiczeniu Tuei shou, dodatkowym tematem była umiejętność przechodzenia do każdej innej techniki zawartej w Długiej Formie. Powtórzyliśmy razem sześć razy Długą Formę, a cały warsztat trwał cztery godziny.
Troje ćwiczących z Bydgoszczy, reszta z Grudziądza, Torunia, Sępólna, Czarmunia i Koronowa.


Zbliża się okres świąteczny, może będzie trochę wolnego czasu, więc od razu zapraszam na intensywne treningi poświąteczne.
Rozpoczynamy otwartym warsztatem poswięconym szemrmierce chińskim mieczem Jian, 27 Grudzień, godz. 9.00 na Lipowej 8 i ta godzina będzie obowiązywać przez kolejne dni, aż do środy. Po południu , normalny tryb treningowy. Zapraszam. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz