Translate

niedziela, 28 lutego 2016

Drewniany miecz Jian.

Przede wszystkim bezpieczeństwo. W szermierce mieczem chińskim Jian, czy jakimkolwiek innym innym mieczem czy szablą. Jeśli dochodzi do swobodnej wymiany technik, to najlepszy w pierwszym momencie jest drewniany miecz. Jest niedrogi, łatwy do zastąpienia nowym i posiada podobną wagę do miecza stalowego, od 600 do 800 gram.
Cały czas chodzi o bezpieczeństwo, jednolity kawałek drewna, tak od razu się nie rozsypie. Słabej jakości miecz metalowy może rozlecieć się na kilka kawałków i jest to dość droga broń. Chociaż nadchodzą nowe czasy i niedługo Jian stalowy do sparingów będzie dostępny.
Oczywiście, drewniany miecz zawsze będzie bronią treningową i będzie zachowywał się trochę bardziej drewnianie niż stalowy. Pozostaje alternatywa, ćwiczyć z partnerem drewnianym i nie zrobić mu krzywdy, czy ćwiczyć stalowym i obawiać się każdego dotknięcia, bo grozi, co najmniej zadrapaniem.
Stalowy ostry i ciężki, waga ponad 900 gram, świetnie nadaj się do ćwiczenia indywidualnego i do praktyki cięć mat, czy butelek z wodą.
Dziś bardzo fajnie popracowaliśmy z mieczem, pojedyncze techniki, forma i ćwiczenia podstawowe z partnerem. Na koniec pierwsze próby sparingowe, jest chaos, ale z niego w końcu wyłoni się porządek.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz