Translate

niedziela, 5 kwietnia 2020

Proste historie.

Od zawsze uważałem, że jeśli coś jest proste, to będzie skuteczne. Mogę podać mnóstwo przykładów i wielu ludzi, którzy myśleli podobnie, osiągając niesamowite rezultaty. Oczywiście nie neguję rzeczy pięknych i skomplikowanych. Przyroda sama w sobie, działa z wielka prostotą i jednocześnie z niesamowitą zawiłością różnorodnych procesów. Pisząc o przyrodzie, odnoszę się do filozofii Tai Chi, zasady równowagi przeciwieństw, które się uzupełniają, płynnie przechodząc z procesu pozornego zastoju do działania. Sztuka Tai Chi Chuan, to sztuka poszukiwania równowagi, wewnętrznej, z której wynika zrozumienie tego, co jest na zewnątrz. A więc, cieszmy się słońcem, które wpada przez okno i jego ciepłymi promieniami, śpiewem ptaków i pełnym oddechem. Niedługo kwarantann się skończy, bądźmy przygotowani, na to, co nadejdzie.
Kilka prostych ćwiczeń, mających poprawić pracę płuc.
Pierwsze, rozluźniamy ramiona od łopatek, przez barki do łokci i nadgarstków, nie chodzi o ruch dłoni. Rozluźnia się klatka piersiowa.
Drugie, luźno opuszczamy ramiona, tak aby kciuki zahaczały o uda, pobudzamy meridian płuc, poprawia się ukrwienie dłoni i palców, wykonujemy bez wysiłku i napięcia.
Trzecie, koncentrując się w centrum i dolnej części kręgosłupa, rozpoczynamy ruch w prawo i w lewo. Ramiona bez napięcia, dłonie luźno opukują płuca i nerki. Bardzo dobrze rozluźnia się kręgosłup i żebra, poprawia to rozciągnięcie mięśni oddechowych, masowany jest rdzeń kręgowy. We wszystkich ćwiczeniach stoimy w pozycji naturalnej i staramy się utrzymać kolana nad stopami. Każde ćwiczenie możemy wykonywać dowolnie długo i wielokrotnie w ciągu dnia. Miłego treningu.
Wersja poglądowa. Wzmacnianie pracy płuc

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz