Translate

środa, 12 czerwca 2013

Środa.
Dziś ostatni dzień normalnych zajęć całorocznych, więc też moje zajęcia są inne. Rano, początek Formy Ojca i pozycja góry, do tego trochę Tan Pin w pozycji "tygrysa obracającego się w biodrach". Następnie Długa Forma stylu Yang. Muszę ją trochę modyfikować aby zmieścić się w pokoju, "krok do tyłu z odepchnięciem małpy" wykonuję tylko trzy razy.
Druga część porannych ćwiczeń to oczywiści praktyka miecza, jak zwykle 20 technik po 60 powtórzeń każdego na prawą i lewą stronę. Do tego dwa razy Forma 54 ćwiczona we fragmentach.
Zakończenie, to krótka medytacja i w drogę, czyli na poranne zajęcia, rowerem około 5 km. Przed zajęciami miąłem trochę czasu na kilka ćwiczeń obwodowych.
Ostatnie zajęcia poranne w tym roku szkolnym, jedne z najkrótszych, trwają tylko godzinę. Wykonaliśmy Formę Ojca do pozycji góry, następnie "Osiem Części Brokatu" i Ziemię. Powrót do domu, znowu 5 km na rowerze.

Zajęcia popołudniowe z grupą początkującą, Forma Ojca do pozycji "góry", "Osiem Części Brokatu" i praktykowanie "Ziemi", która jest pierwszą częścią Długiej Formy. Zawiera wszystkie ważne elementy, z których zbudowana jest cała forma tradycyjna, szczególnie akcent postawiony jest na 13 podstawowych from. Zawarte one są na początku zestawu, czyli w "Chwytaniu ptasiego ogona" i "Prostym biczu". Zestaw ten jest jednocześnie najwięcej razy powtórzony w całej Długiej Formie stylu Yang. Ćwiczenia zakończyliśmy pracą z partnerem w szkolnym Tuishou.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz