Translate

niedziela, 7 lipca 2013

Z obozu Tai Chi w Tucznie.

Niedziela.
Dziś rano, podobnie jak poprzedniego dnia, również ćwiczyliśmy Formę Ojca, po czym wykonaliśmy dwa powtórzenia Długiej Formy stylu Yang. Dziś również mieliśmy wiele wyjaśnień dotyczących pracy z talią, w szczególności związanej z pracą w Długiej Formie i fragmencie, który wielokrotnie był powtarzany. Był to fragment formy od techniki "pięść pod łokciem", do techniki "prosty bicz, po przenoszeniu rąk miękkich jak chmury", jest to początkowy fragment części człowieka. Następnie, jak zwykle ćwiczenia z partnerem, czyli aplikacja odparcia i tkaczki, które później były wykorzystywane w Tui Shou. Ranne zajęcia trwały ponad 2,5 godziny.
Po południu, podobnie jak rano Forma Ojca, dwa powtórzenia Długiej Formy Yang, ten sam fragment części człowieka, z którym pracowaliśmy rano. Następnie wykonaliśmy osiem ćwiczeń Tao Yin, jak zwykle fajne rozciąganie w talii, ramionach i kręgosłupie. W ćwiczeniach z parterem aplikacja odparcia. Codziennie ćwiczymy te same aplikacje, ale za każdym razem mamy innego partnera i wszystko się zmienia, nie da się ćwiczyć mechanicznie, trzeba zawsze być uważnym.
Po zajęciach zostaliśmy chwilę na polance, Tomasz poprawiał nam kilka rzeczy w praktyce miecza, oczywiście nie cała grupa tylko kilka osób z grupy szermierki.
 Długa Forma.

 Wyjaśnienia.
 Z życia obozowego.
 Konsultacja z praktyki miecza.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz